Trumpai apie programą

„Erasmus+“ yra didžiausia ir pripažinta sėkmingiausia Europos Sąjungos rėmimo programa, suteikianti mokymosi ir tobulėjimo galimybių įvairaus amžiaus, statuso, profesijų asmenims.

„Erasmus+“ įvairiais pavadinimais Europos Sąjungos šalyse veikia virš 30 metų. Lietuvoje ši programa startavo 1999 m.

Viena iš dviejų „Erasmus+“ veiklų – Mobilumas mokymosi tikslais. Ja remiamas studentų, stažuotojų, mokytojų ir kitų formaliojo švietimo srities darbuotojų, taip pat neformaliojo ugdymo srities darbuotojų, su jaunimu dirbančių asmenų ir kt. mobilumas. Mobilumaas reiškia vykimą į kitą šalį mokytis, mokyti arba atlikti mokomąją praktiką.

 

Erasmus+ mokomosios praktikos (stažuotės) įmonėse ir organizacijose:

Dalyviaiprofesinių mokyklų moksleiviai ir aukštųjų mokyklų studentai, absolventai. 

ŠalysErasmus+ programa sudaro sąlygas praktikas atlikti jaunuoliams iš visų 28 Europos Sąjungos šalių, o taip pat Islandijos, Norvegijos, Lichtenšteino, Turkijos bei Buvusios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos.

Trukmė: Erasmus+ programa numato nuo 2 savaičių iki 12 mėnesių trukmės praktikas. 

FinansavimasErasmus+ programa finansuoja profesinių ir aukštųjų mokyklų studentų kelionę į Lietuvą, jų apgyvendinimo ir kitas pragyvenimo išlaidas, įskaitant draudimą visos praktikos metu. Taip pat skiriama lėšų dalyvių pasirengimui stažuotei.

Daugiau informacijos apie Erasmus+ programą: https://erasmus-plius.lt.

 

MB Erasmus praktika vaidmuo

Studentams, o ypač profesinių mokyklų moksleiviams, nėra lengva (jau vien dėl kalbos ir kultūrinių skirtumų) susirasti kokybišką praktikos vietą kitoje šalyje, susiorganizuoti atvykimą, susirasti apgyvendinimą, perprasti vietinio transporto sistemą ir, apskritai, jaustis saugiai svečioje šalyje.

Kita vertus, įmonės taip pat negali daug laiko skirti įsigilinimui į Erasmus+ programos reikalavimus, mokymosi sutartis, atrinkinėti potencialius praktikantus, kurie negali atvykti į pokalbį, nes gyvena kitoje šalyje  ir pan.

Štai todėl mes ir esame ta grandis, kuri mokykloms padeda susirasti kokybiškas praktikos vietas, o įmonėms – praktikantus. Mes padedame moksleiviams ir studentams pasiruošti praktikai, integruotis naujoje kultūrinėje erdvėje, surandame apgyvendinimą, praktikos pradžioje atlydime į įmonę, supažindiname su praktikos vadovais, ir toliau visos praktikos metu teikiame nuolatinę pagalbą ir sprendimą.

Šiai dienai tarp mūsų klientų daugiausia – Lenkijos, Latvijos, Slovėnijos, Airijos, Vokietijos mokymo įstaigos. Didžioji dalis mūsų praktikantų atvyksta 3-4 sav. laikotarpiui.

 

Kodėl verta priimti praktikai Erasmus+ dalyvius?

Nauda įmonėms ir organizacijoms:

  • būdas užpildyti laikinai atsiradusias laisvas pozicijas (darbuotojus išleidžiant atostogų, mokymų metu ir pan.)
  • pagalba, esant padidėjusiam darbo jėgos poreikiui (atidarant naują parduotuvę, padalinį arba padidėjus darbo krūviui dėl sezoniškumo)
  • paskata personalui „pasitempti” greta jaunų, motyvuotų ir darbščių specialistų
  • paskata darbuotojams pagerinti užsienio kalbos įgūdžius
  • būdas pasidalinti savo profesinėmis žiniomis ir apsikeisti „gerąja patirtimi”, idėjomis
  • galimybė iš naujo įvertinti vidinius mokymo procesus, į juos pažiūrėti „iš šalies”
  • įvaizdžio stiprinimas

Daugiau informacijos, kaip viskas vyksta: Paslaugos

Įmonėms ir organizacijoms mūsų paslaugos yra visiškai nemokamos.